Záhada rozluštěna. Utonulý muž v nádrži Trnávka u Želiva byl skutečně humpolecký duchovní

10. duben 2017
Zprávy z

Policie dnes potvrdila totožnost muže, kterého kolemjdoucí objevili minulou sobotu v nádrži Trnávka u Želiva. Jde skutečně o člověka, po kterém kriminalisté pátrali od začátku listopadu loňského roku a který zanechal osobní auto i s doklady nedaleko místa nálezu utonulého těla. Jinými slovy to byl katolický kněz, který působil v Humpolci, Marek Šavela, občanským jménem Marcel Šavel.

V sobotu 1. dubna vzbudil pozornost nález utonulého těla v přehradě Trnávka u Želiva. Média začala hledat souvislosti se zmizením humpoleckého faráře Marka Šavela, po kterém policie pátrala od začátku listopadu. Kriminalisté nicméně totožnost nepotvrdili, tělo bylo ve stádiu značného rozkladu.

Čtěte také

„Na základě výsledků soudní pitvy bylo vyloučeno, že by se na úmrtí muže podílela cizí osoba. Kriminalisté již mají k dispozici výsledky porovnání DNA, které potvrdily, že se jedná o pětačtyřicetiletého muže, po kterém policisté pátrali od 2. listopadu loňského roku. Muž tehdy zanechal v blízkosti vodní nádrže osobní vozidlo a na břehu se tehdy našly také některé jeho osobní věci,“ řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policisté ve spolupráci s hasiči a potápěči prohledávali hladinu vodního díla Trnávka a její okolí už v listopadu. Nic ale nenašli.

Marek Šavel byl želivským premonstrátem. Působil v Humpolci, předtím mimo jiné ve Světlé nad Sázavou.

autoři: mik , Lucie Maxová
Spustit audio