Začíná další kole nelítostného boje o studenty
Přijímací zkoušky na střední školy se blíží. Žáci budou bojovat o splnění svých snů, školy na druhé straně o každého studenta. Volných míst v prvních ročnících je víc než studentů. Může Kraj Vysočina – jako zřizovatel škol – účinně sledovat jestli v souboji neutrpí samotná výuka?
Na otázky odpovídá Kamil Ubr, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu kraje Vysočina.
Školství na Vysočině prošlo výraznými změnami. Stále nastupují populačně slabší ročníky. „Proto bylo nutné školy slučovat a některé rušit. Čas na nastavení jednoznačných kritérií na sledování kvality výuky nebyl,“ konstatuje Kamil Ubr, který na druhou stranu tvrdí, že v našem kraji není škola, která by měla výrazný problém s propadávajícími nebo odcházejícími žáky.
Kraj má navíc dle tvrzení Kamila Ubra systémy jak pracovat s řediteli, kteří nerespektují doporučení zřizovatele na vypisování přijímacích zkoušek.
Střední školy podle vedoucího odboru školství reagují aktivně na požadavky od velkých zaměstnavatelů a jsou připraveny zavádět nové obory. Příkladem je obor energetik nebo třídy technických škol specializované na obrábění plastů.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Romancov: Věčný mír v Evropě skončil, vracíme se do násilného prostoru. Ignorovat válku je zhoubné
-
Turistikou proti Putinovi. Češi vyrážejí na Zakarpatskou Ukrajinu i během války
-
Záchranáři opět varují před šplháním na železniční vagony. Po zásahu proudem zemřel nezletilý chlapec
-
Někteří učitelé musí prázdniny trávit na brigádách, peníze jsou důvod k odchodu, upozorňuje Pražák