Z Třebíče mizí trafiky. Noviny a časopisy se čtou stále méně, říká prodavač
Z Třebíče, ale i z jiných měst našeho kraje, postupně mizí novinové stánky – trafiky. Podle osloveného prodejce je na vině stále nižší zájem veřejnosti o tiskoviny a také povinnost evidovat příjmové doklady, jinými slovy EET. Kupříkladu z třebíčských sídlišť zmizely už téměř všechny stánky.
„Ty klasický malinký stánky u silnic, některé pozastavily činnost, co zavedli to EET,“ říká v úvodu trafikant Miroslav Kolařík. Sám, kdyby neměl sázkový terminál a prodej stíracích losů, tak by zavřel také.
„Koukám tady na pohádky, aby to nebylo příliš agresivní. Děti dnes mají bujnou fantazii,“ do stánku přišla i učitelka Marie Lojdová, která trafiku využívá k nákupu DVD pro své děti.
Konzervativních čtenářů ubývá
Internet a další nová média svedla už před lety boj s klasickými tištěnými médii a evidentně zvítězil. Nicméně k panu Kolaříkovi do trafiky stále chodí lidé, pro které jsou noviny něčím nenahraditelným.
„Chodím sem vždycky v úterý a v pátek. My starší chodíme pořád pro noviny. Mám to zažité, pro noviny se chodí do trafiky,“ svěřil se senior Petr Gross.
„Lidi čtou čím dál méně. Internet a další věci to ovlivňují. Bohužel noviny, a je to můj pocit, upadají a prodává se málo jak novin, tak časopisů, týdeníků, je to čím dál horší,“ stěžuje si prodejce z třebíčského stánku Miroslav Kolařík.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Akce: Výbuch: Příležitost dělá zloděje, přeci to tam nenecháme ležet, říká muž, který kradl samopaly
-
‚Prosili jsme o vodu i o jídlo.‘ Rukojmí Hamásu zažili peklo, stovka z nich se rok po útoku stále pohřešuje
-
Upozornila na údajné kupčení s vízy a přišla o práci. Nyní se diplomatka Chaloupková brání další žalobou
-
Nikoho nezajímají. Rusko si zbídačené Súdánce kupuje za misku jídla, tvrdí afrikanistka