Z hospody zdravotní středisko. V Herálci na Žďársku bude místo výčepu zubařské křeslo

U zubaře. Péče o náš chrup je důležitá
U zubaře. Péče o náš chrup je důležitá

Herálec na Žďársku se před deseti lety zbavil budovy, aby zjistil, že ji dnes potřebuje. Starou hospodu tak bude kupovat zpátky.

Na hospodu u hlavní silnice si ještě Herálečtí dobře vzpomínají. Za bývalého režimu tam chodili pojíst a také popít. Budova ale byla poslední roky zavřená. Asi před deseti lety ji od obce koupil zdejší podnikatel s tím, že tam chce podnikat. Nikdy ale podnik neotevřel.

Teď v Herálci zjistili, že chtějí přemístit zdravotní středisko. A protože bývalá hospoda neměla využití, domluvila se obec s podnikatelem, že ji odkoupí zpátky.

Lepší podmínky pro lékaře

Zdravotní středisko je dnes ve stejné budově jako radnice. Jenže potřeby lékařů a pacientů ji už přerostly a dům není kam rozšiřovat. Už teď sdílí dětský s dospělým obvodním lékařem jednu ordinaci, což nevyhovuje nikomu. Zubař pak chtěl pořídit další křeslo.

Vyplatí se to?

Podle bezpartijního starosty Zdeňka Gregora se takový přesun a stavební úpravy vyplatí. I když se obec domlouvá o koupi za dva miliony korun a starosta přiznává, že před deseti lety se vlastník měnil za několikanásobně nižší cenu.

Zároveň ale dodává, že stávající majitel udělal především uvnitř objektu spoustu práce, především na statice.

Spustit audio

Související