Vodní prvky
Voda do zahrady neodmyslitelně patří. Své místo najde v malé i rozměrné zahradě, chce to jen trošku popřemýšlet, jakému typu a stylu vodního prvku dáte přednost.
Jezírko patří do větší zahrady a prodraží se
Pořízení jezírka je finančně náročné a navíc, nehodí se do každé zahrady. Jeho vybudování si říká o dostatečný prostor. Pokud máte menší zahrádku a chcete ušetřit peníze, nabízí se řešení v podobě vodního prvku.
Nový vodní prvek si zvládnete vyrobit za jeden den
„To jsou prvky, které se dají vybudovat na ploše 1m2 a je to poměrně jednoduché. V půdě se nachází jakási jímka – buď nádrž, nebo z jezírkové fólie vytvořená jímka, která zadržuje nějaké množství vody. Nad tímto rezervoárem se nachází nějaká nádoba, kámen nebo pěkné místo, odkud voda vytéká. Tím vytváří ten zvuk a vrací se zpět do zmiňované podzemní nádrže. Je to práce na jeden den a údržba s takovým prvkem není téměř žádná“, říká zahradník a zahradní publicista Pavel Chlouba.
Vodní prvky mají své výhody
Náročnost na vodu a energii je minimální. Navíc se vám podaří přilákat na svou zahradu více ptactva a hmyzu, kteří velmi ochotně pojmou jako pítko.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.