Vítr při úterní večerní bouřce vyvrátil desítky stromů. Události se obešly bez zranění

28. červenec 2020 21:50

Hasiči na Vysočině odklízeli dnes v podvečer po bouřkách stromy ze silnic na desítkách míst. Během dvou hodin od 18:00 měli podle dostupných informací přes sto výjezdů.

Spadlý strom podle Českých drah zastavil provoz na železnici mezi Světlou nad Sázavou a Ledčí nad Sázavou, na trati mezi Havlíčkovým Brodem a Tišnovem jsou výpadky elektřiny. Podle předpokladu drah by problémy měly skončit do 22:00.  

Policie na Vysočině neměla do 20:00 informace o tom, že by při těchto událostech byli zranění lidé. Uvedla to její mluvčí Dana Čírtková.

Vyvrácené stromy hasiče zaměstnávaly například v Jimramově nebo v Milovech u Sněžného na Žďársku, Havlíčkově Borové, ve Světlé nad Sázavou nebo v Trnavě na Třebíčsku. Před bouřkami se teploty na Vysočině dostaly i nad 30 stupňů. Nejvyšší teplotu, 34,3 stupně zaznamenala meteorologická stanice v Dukovanech na Třebíčsku.

Teplotní rekordy pro dnešek ale nepadly, řekl Peter Hruška z brněnského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu. Srážek by mělo podle meteorologů na Vysočině ubývat ve druhé polovině noci. Výstraha před silnými bouřkami platí pro Vysočinu do středečních 06:00.

zdroj: ČTK
Spustit audio