Ve vedení měst pracují lidé obvinění z trestných činů
V Jihlavě dnes proběhl soud s náměstkem jihlavského primátora Petrem Pospíchalem. Ten je obžalován z toho, že ministerstvu zdravotnictví poslal lživé údaje o hospodaření psychiatrické léčebny v krajském městě. Navíc podle státního zástupce podepsal vrchní představitel Jihlavy pod dokument kontrolora zdravotnického zařízení.
Petr Pospíchal ale není na Vysočině jediný. Lidé, kteří čelí obvinění z trestných činů, se podílejí na vedení hned několika měst v našem kraji. Začněme třeba zastupitelem Jaroměřic Alešem Fučíkem, který figuroval v podivném přidělování zakázek u krajských silničářů, a pro podobné příklady můžeme zajet třeba do Lipnice nebo Ledče. Na téma obviněných politiků zůstávajících ve svých funkcích hovořil v Událostech regionu politolog Jihočeské univerzity Salim Murad.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Netuka: 20 pilulek pro longevity? Mozku pomáhají základní věci: spánek, sport, učení i sociální interakce
-
Slovensko-maďarské vztahy jsou tak špatné, že se už mohou jen zlepšovat, říká hungarista Blažek
-
Čas pro sebe naráží na předsudky. Koníčky jsou ale investice do vztahu i sebe sama, míní psycholog
-
Doba u obrazovek se propisuje do vývoje mozku. Více než pět hodin ho ničí, upozorňuje Komárek