V Třebíči u nemocnice by mohl stát parkovací dům s 218 místy

26. prosinec 2019 06:00

Kraj Vysočina má hotovou studii, podle které by místo parkoviště u nemocničního areálu v Třebíči mohl stát parkovací dům asi za 136 milionů korun s 218 místy.

Parkoviště zatím pojme asi šedesátku aut. Stavba domu by podle náměstka hejtmana Martina Kukly (ANO) měla začít v roce 2021. Mohla by vyřešit i problémy se stávající protihlukovou stěnou, k jejímuž vlastnictví se nikdo nehlásí.

Problematické oplocení

Oplocení s protihlukovými prvky odděluje nemocniční parkoviště od silnice I. třídy v Bráfově ulici. Formálně nikomu nepatří. Jeho stav ale ohrožuje chodce na přilehlém chodníku, jehož vlastnictví také není vyřešené. Odpadávají z něho kusy dřev. Kraj proto vyčlenil přes 300.000 korun na nejnutnější opravy.

„V minulosti byla protihluková stěna postavena, ale nebyla předána naší krajské nemocnici do hospodaření. To samé chodník. V tuto chvíli řešíme, jakým způsobem se k tomu postavit,“ řekl Kukla. Kraj podle něho jedná s Ředitelstvím silnic a dálnic, které zjara nechá změřit hluk ze silnice, aby bylo zřejmé, zda je protihluková stěna nutná. „Pokud ano, nechá ji ŘSD znovu postavit, pokud ne, budeme to řešit my v rámci oplocení,“ řekl Kukla.

Čtyřpodlažní dům

Oplocení by mohl nahradit parkovací čtyřpodlažní dům. Na jeho stavbě je kraj předběžně dohodnutý s městem, které už dřív vykoupilo bývalý obchod u nemocničního parkoviště. Po jeho zboření je možné rozšířit místo pro parkovací dům, který by sloužil veřejnosti. Je nejen blízko nemocnice, ale i vlakového nádraží či zimního stadionu.

O financování stavby a provozu parkovacího domu bude podle Kukly kraj ještě s městem jednat.

zdroj: ČTK
Spustit audio