V některých vlacích na Vysočině funguje bezdrátový internet

11. září 2018 08:00
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Stadler připravený k odjezdu do Sklářské Poreby

České dráhy nabízí v některých vlacích cestujícím připojení na internet. Zatím pouze ve třinácti vozech Stadler, které křižují celou Vysočinu.

Do vlaku mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou se posadila také reportérka Tereza Pešoutová. „Připojení je skutečně kvalitní nejspíš lepší než mám doma. Stránky se načítají opravdu rychle a stejně dobře fungují i sociální sítě,“ referovala z místa.

„Já chytrý telefon nemám, počítač mám doma, ale jezdím málo. Ale jak vidím, moje vnučka, která teda bydlí u nás, protože dojíždí ze Světlé do Jihlavy do školy, takže ta by určitě to využívala,“ svěřila se cestující Hana.

Pro další oslovenou ženu ve vlaku, Lenku, to je také novinka. „Myslím si, že je to dobře, protože spousta lidí si potřebuje během cesty něco najít, třeba kdy jim jede další spoj, jestli má zpoždění. Teď je otázka, jak bude rychlý ten internet, protože kolikrát ve vlaku, když si zapnu data internetový na mobil, tak to vůbec nefunguje kvůli tomu, jak ten vlak jede.“

Za připojení k internetu ve třinácti regionálních soupravách Stadler zaplatil Kraj Vysočina Českým drahám přes jeden a půl milionu korun. A pokud se připojení osvědčí, mohly by se antény časem objevit i v rychlících.

autoři: Tereza Pešoutová , mik
Spustit audio