V jihlavské zoologické zahradě jsme vytvořili největší živý betlém v České republice

2. prosinec 2022

Máme tady nový český rekord. V prostorách jihlavské zoo jsme za pomoci ZŠ T.G. Masaryka a Horáckého divadla Jihlava vytvořili největší živý betlém v ČR.

Stalo se tak v pátek 2. prosince 2022. Do prostor jihlavské zoologické zahrady se sešly patřičně nastrojené děti ze Základní školy T.G. Masaryka v Jihlavě, Svatou rodinu a tři krále vytvořili herci Horáckého divadla Jihlava. 

Společně jsme se pokusili vytvořit český rekord - největší živý betlém. A to se nakonec podařilo, rekord na místě potvrdil Miroslav Marek z Agentury Dobrý den Pelhřimov. „Vás je tady dnes 374 a to je nový český rekord.“

autor: mik
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...