Úterní Noční linka: Školní příběhy
Milí posluchači, srdečně vás zveme na cestu do minulosti, kde na nás čekají vzpomínky na školní léta.
Pamatujete si ještě, jaké to bylo, když jste poprvé vstoupili do třídy? Jak voněla čerstvě zaostřená tužka, jaký zvuk vydával školní zvonek, a co jste cítili, když jste se poprvé setkali se svými spolužáky?
Měli jste ve škole někoho, kdo pro vás byl inspirací – učitele nebo učitelku, kteří vám změnili pohled na svět? A co školní výlety? Možná si vzpomenete na nějaký výlet, který se vymykal všem ostatním – na zážitky, které jste tehdy prožili a které si dodnes nosíte v srdci. Nebo jste zažili první lásku právě ve školních lavicích?
Jaké byly vaše oblíbené předměty? Pamatujete si na školní brašnu, kterou jste nosili každý den, nebo na inkwell, kalamář a písanky, které byly součástí vašeho školního života?
Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!
Související
-
V každé školní třídě jsou v průměru tři děti ze zkumavky, prozrazuje lékařka Hana Višňová
MUDr. Hanu Višňovou vyhledávají především páry, které se marně snaží počít dítě a ona jim, jak prozrazuje v rozhovoru s Jožkou Kubáníkem, nejenom poradí, ale i pomůže.
-
Místo cvičenců malí umělci – opravenou Sokolovnu v Luhačovicích nyní využívá Základní umělecká škola
Žádná bradla, ani kruhy, ale hudební nástroje, štětce a taneční cvičky. Opravená budova Sokolovny v Luhačovicích slouží potřebám Základní umělecké školy.
-
Škola v době Komenského nebyla žádný med, říká ředitelka základní školy v Nivnici Šárka Mikesková
Je ředitelkou základní školy v jednom z možných rodišť Komenského a její vášeň pro pedagogiku je nakažlivá. Hostem Českého rozhlasu Zlín byla Šárka Mikesková.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka