U nás čarodějnice a tady taky straší

7. duben 2014

Zítra se Radek Jaroš pokusí vyrazit postavit další výškové tábory.

Straší nás séraky, laviny a podobnej mrak jako na K2. Visí tam strašně často mezi 7 a 8 tisíci metry a znemožňuje výstup na vrchol. Tři expedice po sobě jsem to zažil, nikdy nás nepustil na vrchol. Tady visí od 5 500 m a kam sahá? Pokud je to stejný jako na Dhaulagiri, tak tam prý leze z mlhy vršek. Ale na Broad Peaku bejvají vrcholový dny a K2 má off. Snad tady nebude situace podobná.

Ale asi se to brzo dozvíme. Zítřejší Svátek Práce (když se ten Tráva nechce líbat pod tajícím sérakem) oslavíme průvodem a potom prací. Asi budem na čele toho průvodu. Vyrážíme ráno v šest do CII, další den CIII, potom CIV a ???!!! Toliko teorie, ale vezmu saťák, takže skutečnost budeme posílat. Pravděpodobně se hne celej BC, však jsou tady někteří víc než měsíc! K mojemu překvapení půjde drťivá většina s kyslíkem!

Motorem je Don, a protože naše tempa jsou podobný, nic jiného mě nezbejvá J a spoustu lidí tady má osobní šerpíky, takže ty taky zapojíme, nahoře bude určitě tolik sněhu že naše hrdinství by skončilo zadřením už v CII. Vedle je zrovna schůze, vyrazil tam Tráva co by zástupce CZ.
Don a já jdeme společně s několika šerpama zafixovat ten lavinovej žlab. Někdo to udělat musí, akorát že se moc nevyspím, vyrážíme ve 4 hod v noci.

Máme z balení a všeho trochu deprese, ale naštěstí vlastníme i slivovici. Nebojte, neskončíme jako alkáči, to je jen na červa a na morál.

Zatím jsme se dozvěděli, že v BVV o nás mají zájem, jen když vylezem. A na dalších televizích jen když zemřeme. Protože právě vrcholí naše neuvěřitelně kvalitní fotbalová liga a jeden borec si vyvrknul kotník a další plivnul druhýmu do obličeje. Takže je téma na mnoho hodin.
Sportu zdar a potetovaným primadonám zvlášť.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.