Míla|Milý Kájo moc zdravím p.Eliška a první pán mě nakopli.Moje krevní skupina,až mi bylo v dobrém vyčítáno , že jsem moc aktivní. Co umí udělat závist. Dorazila mě pře 2léty sousedka s pěti dětmi která bydlela v lese a už si nevím rady byla jsem od ni fyziky napadena děti na mě křičeli at scípnu a policie chrání děti a pak si připadám opravdu stará . Sousedi i policii potvrdili že je vše jiné naopak ale nikdo nechce s ní mít mají strach aby nedopadli jako já. A tak všechny zdravím a aby se nedali už nebudu tak naivní a těším se na že budu pokračovat v radosti at si říká kdo chce co chce . MĚJTE SE HEZKY A TĚŠÍM SE NA VŠE.ZDRAVÍM MOC
Vlasta|Zdravím Vás pane Karle a posluchače noční linky!
Nedá mi to, abych nepřispěla k tématu. Bude to již 4.rokem, co jsme se přestěhovali z vesnice do města. Manžel taky dlouho pracoval, já mu pomáhala s papírama, Starala jsem se i o zahradu. Vedly nás k tomu jednak zdravotní důvody, i když jsme stále celý život mysleli na děti, vnoučata. Dům s bazénem, velkou zahradou, jsme těžko opouštěli. Bylo nám 71 let, těžko se rozhodovalo, ale prostě přišlo rozhodnutí, když jsme zjistili, že zeťák hledá pro děti baráčky. Kde kdo se nám divil, že jsme šli do bytu. My jsme spokojeni, děti i vnoučata nás navštěvují častěji než kdybychom zůstali na vesnici. Máme blízko do města ať už k doktorům i na nákup. Vzhledem k tomu, že manželovi se zhoršil zdravotní stav, aktivitu máme v rámci možnosti k věku. Snažíme se chodit denně na procházky, máme hodně přátel a takže návštěvy máme skoro denně nebo my oplácíme . V letě jsme zvaní k mladým a přátelům na posezení u krbu na zahradu. Vyjedeme do přírody a s hůlkama se projdeme. Ráda luštím křižovky, jsem zásobena antidepresovými mandaly, rádi si projdeme co nás zajímá na internetu. Chodíme do divadla, které máme blízko. Ale mám kamarádku, která je nezmar, je ji 83 let, už má několik operací za sebou, ale ta je aktivní pro důchodce. Radost nám dělají 2 pravnuci, když přijdou na návštěvu.
Přeji Vám i všem zdraví, jsem téměř denním posluchačem Noční linky, děkuji i za příjemnou hudbu. Zdraví Vlasta
Zdenka|Zdravím a přeji klidnou noc.
A tak jako oboustranný sirotek jsem již nějakou dobu také v seniorském věku.
Nedlouho před tím jsem si troufla začít cvičit s několika přáteli tai-či, byla to krásná doba. Po té již sama 5 Tibeťanů. Proč? Protože je třeba udržet si hybnost a na to práce na zahrádce, poli, kolem domu nestačí.
Občas zajedu na setkání s několika přáteli do většího města, hlídám vnoučata, dnes s neštovicemi, občas najdu čas na knížku, jindy napíšu nějaké to říkání, haiku, když se zadaří.
No a když začnu zapomínat, třeba se mé hlavě uleví, když zmizí třeba i uložený zbytečný balast.
Dobrou noc :-)
František. |Pane Karle, pracující senioři to jsou zkušenosti, toje poklad státu. Tito lidé jsou vítáni na všech postech,vazme si jich.
Alena|Dobrý večer všem, nejhorší je, zůstat sám na vesnici v domě, když nemůžete chodit ven. Maminka chodila s chodítkem, bylo to nepohodlné, protože jsme doma měli schody, tak se ven nedostala a když jednou spadla ze schodů, tak ležela na zemi celý den, protože tu nemáme žádné sousedy vedle ani naproti, tak ji nikdo neslyšel. A tak jsem se naštvala, koupila vedle nás malý byt a maminka si tak užívala život ve městě, každý ji tu za chvíli poznal, chodily jsme za kulturou, do kavárny, do cukrárny, seděly jsme na lavičce v parku a pokaždé se někdo přidal s dobrým slovem, opravdu to chce pořád se snažit si najít nějakou společnost, třeba jen na vycházky, člověk nesmí zůstat doma sedět.
Inka|Dobrý večer , pane Karle ,
letos mi bude 63 let a já propadla internetu , Facebooku ,instagramu . Jsem zde denně , ale navíc chodím do divadla na koncerty , do kina . Jezdím s kamarádkami na výlety i vícedenní , protože ráda poznávám ještě nepoznaná místa naší republiky . Do ciziny nejezdím , protože nelétám . Ale letos se chystám s jednou kamarádkou do Maďarska do termálů . S jinou máme zaplacený čtyřdenní pobyt v Praze , protože chceme poznat Prahu a okolí . Nedovedu si představit , že bych nečinně seděla doma .Mám to štěstí , že mám spoustu kamarádek a přátel se kterými se mohu setkávat a podnikat různé aktivity . Jinak pokud jsem doma , čtu si nebo luštím křížovky , pokud něco pro své známé a přátele nebo pro rodinu zrovna něco neopravuji . Jsem vyučena pánská krejčová , takže upravuji oděvy pro mé okolí . Přeji Vám i posluchačům hezký zbytek večera i noci . Zdraví Inka
720xxx090|Kájo,také si aj ještě zatančím,Marta 73 zdravím
Dana|Krásný večer Vám, pane Sladký a taky všem věrným posluchačům Noční linky. Víte, já jsem se do důchodu docela těšila, jak budu chodit po výletech, za kulturou, jenže manžel měl mozkovou příhodu a nechce nikam jít, bojí se, že by někde upadl. No ale já to nevzdala, každý den chodím po výletech, mám krokoměr a dokud nohy slouží, tak denně 10 tisíc kroků, za každého počasí. Moc nemůžu na kole kvůli zádům, tak chodím radši pěšky. Taky mám nové autíčko, tak i jezdím autem tam, kde potřebuju. Dala jsem se do klubu seniorů, ti mají občas docela dobré programy a když zrovna nic není, tak chodím alespoň do jógy, je to relaxační, postavené pro seniory. A taky jsem si dnes koupila lístky s kamarádkou na společenský ples seniorů a tak se už docela těším, jak si tam zatancujem, sice tam asi budou samé ženské, ale to nevadí, bude hrát moderní hudba, tak to bude jedno. Já se hlavně těším každý den na ty moje procházky, že potkám nějaké známé na kus řeči, omrknu obchody, třeba si i něco hezkého koupím, nebo jdu s někým na kafe, prostě se snažím najít nějakou činnost, abych pořád jen neluštila křížovky, na to mám celý večer. A co nevidět bude jaro a zahrádka už se na mne těší.
LENKA|Ještě jednou zdravím pane Sladký. Zapomněla jsem se zmínit o bruslení a lyžování na běžkách. Ráda bruslím u nás na rybníku a běhám po polích na běžkách. Letos je ale špatná zima na tyto moje koníčky.
Petr|Pane Sladký, poslal jsem Vám do Českého rozhlasu žádost,abyste mi poslal svoji fotografii s podpisem. Přiložil jsem do dopisu zpáteční obálku se známkou. Děkuju i za přítelkyni Jarušku. My ještě senioři nejsme, i když jsme oba aktivní, je nám kolem padesátky,ale obdivujeme seniory na horách, jak se prohání po svazích. Zrovna o víkendu v Krkonoších jsme takové viděli, mohli jim být 70 a výš a jak jim to svištělo z kopců. Myslíme, že dnešní senioři jsou velmi aktivní a to je moc dobře. Nepodléhat věku a užívat si života dokud to jde. Děkujeme. Petr a Jarča
Eliška|Dobrý den. Vaši noční linku poslouchám ráda, ale píšu poprvé. Mám 2 babičky, dědečky už ne. Ale každá je jiná. Maminka mého taťky je tak aktivní že se jí málokdo vyrovná a naopak maminka mojí mamky je pravý opak. Hezkou noc všem a těším se na zajímavé krásné příběhy.
yveta|Zdravím Vás, pane Karle, a všechny Nespavce. Manžel byl již několik let v důchodu, když jsem šla do důchodu i já. Plánovali jsme, co v všechno podnikneme, kam se podíváme. Jenže člověk míní, …Třináct dnů od začátku mého důchodu se manžel neprobudil. Najednou bylo všechno jinak a já byla úplně vykolejená. Mám šest dětí, naštěstí hodných, a ty se o všechno postaraly, i o mne. Nenechaly mne samotnou, všude mne braly s sebou. Je to už pět let, pomalu jsem se se situací smířila. Teď se snažím jejich pomoc vrátit. Chodí ke mně na oběd, já podle potřeby zase doprovázím vnoučata (mám jich 10) do školy, školky či ze školky, na kroužky. Takže mám o zábavu postaráno a když jsem náhodou sama doma, nemohu se toho klidu nabažit. Našla jsem staré doklady a pustila se do sestavování rodokmenu. Postupně jsem se naučila číst ve starých matrikách. Z každé nově nalezené osoby mám obrovskou radost. Již jsem se prokousala do roku 1775. Když se vloni ženil syn dostal do vínku alespoň tuhle část rodokmenu, kterou již mám. Podle slov nevěsty, měl z toho velikou radost. Tak hlavně nejsem na obtíž a snad jsem aspoň trochu užitečná.Přeji dobrou noc
Zdena|Zdravím všechny i Vás milý pane Kájo. Hezké téma pro nás seniory. Bydlím v krásné vesnici kde máme docela dost příležitostí k pestrému prožívání života ve společnosti. Pořádají se tu koncerty, divadla, sportovní soutěže, tradiční akce jako je Masopust, Velikonoční hody, Selské dožínky, návštěvy dětí Mikulášem a s čertem, Vánoční koncerty. Teď v zimě se pořádají plesy Myslivců, Hasičů a Klubu přátel. Ráda se těchto akcí zúčastňuji. Jen se některým mladším seniorům divím, že toho nevyužívají. Moderní technologie je pro mne tzv. druhý chléb. Mám ráda Vaše pořady a ráda je sleduji přes počítač. Zúčastňuji se krásných odpolední s lektorkou při cvičení Pilates. Dík za to, že to ještě v mém věku mohu absolvovat. Všem přeji bohatý život plný krásných událostí.
LENKA|Krásnou noc všem Vám náš milý pane Sladký. Noční linka s Vámi mne vždycky potěší a naladí na dobrou pohodu. Jsem už léta seniorkou ale někdy se cítím mladší, možná někomu přijdu trapná, ale mně to nevadí. Já totiž i ve svém pokročilém věku miluji tanec, cvičím, jezdím na kole, ráda plavu a také denně nachodím víc než 10 km. Miluji divadla, koncerty A jiné zajímavé zábavné pořady. Co se týká setkávání s lidmi, tak s tím nemám problém. Každý týden navštěvuji kamarádku, s kterou luštíme křížovky. Také navštěvuji kamarádku, která je ráda, že má s kým si popovídat. Moderní technologie je pro mne takový zákusek po celodenním běžném programu. Díky tomu mohu psát do NL. Na Facebooku komunikuji s přáteli, kteří žijí ode mne daleko, například až v Austrálii. Pomocí mailu si mohu zařídit spoustu záležitostí. A přesto, že jsem už prababičkou tak si nedovedu představit život bez těchto možností. Je to pro mne velmi příjemné, protože když nestihnu jakýkoliv pořad rozhlasu nebo televize poslouchat naživo, tak si to nahledám v archivu přes počítač. Přeji všem hodně radosti.
Jana Brno|Vážený a milý pane Karle,výborné téma! Vždy si hledám na internetu,kdy budete vysílat, mám Vás moc ráda a těším se na Vás. Jste můj nejoblíbenější moderátor. Nejsem jen hlídací babička. Ve svých 72-ti letech si užívám života, jezdím na výlety a taky moc ráda na tanečky. Babičky by neměly být otroky svých vnoučat. To víte, že je také ráda pohlídám, mám 3, ale není to povinností babiček. Máme také svůj život. Děkuji Vám a těším se na příspěvky posluchačů.