Sobotní Noční linka: Ledové dobrodružství
Vítejte u Noční linky plné odvahy a ledového dobrodružství! Dnes se ponoříme do fascinujícího světa otužování a objevíme, jak může posílit nejen tělo, ale i duši.
Jak jste poprvé přišli do styku s otužováním? Co vás motivuje, abyste skočili do ledové vody? Jaká byla vaše největší výzva, se kterou jste se při otužování setkali, a jak jste ji překonali? Máte nějaké tipy pro začátečníky, kteří se chtějí ponořit do světa otužování? Máte nějaké otužovací rituály? Jaké jste zaznamenali změny ve svém zdraví od doby, kdy jste začali otužovat? Existuje nějaký speciální rituál, který dodává vašemu otužování tu pravou atmosféru?
Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!
Související
-
Chvála otužování: Otužilec Petr Vobořil chodí k jablonecké přehradě z domova v županu
Zvyšuje imunitu, přispívá k psychické pohodě, zlepšuje tělesnou zdatnost; to vše se říká o otužování. Jak připomene otužilec Petr Vobořil, musí se začínat postupně.
-
S plaváním ve studené vodě je to jako s alkoholem. V nejlepším je třeba přestat, radí otužilec
V říjnu je ideální čas na otužování pro začátečníky. Velmi důležité je si před vstupem do vody zacvičit a rozpohybovat se. A pak už jen myslete na samé hezké věci.
-
Jaký je přínos otužování?
Máme pro vás seriál o otužování. Ale nebojte se, nikdo vás nebude nutit plavat v ledové řece, naše zdraví totiž mohou posílit i maličkosti. Poví nám o nich Václav Kural.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.