Sobotní Noční linka: Až příjde náš čas. Co bude pak?

22. červen 2024

Jaké jsou vaše osobní názory na to, co nás čeká po smrti? Věříte v posmrtný život, reinkarnaci nebo něco úplně jiného? Jak vaše víra nebo filozofie ovlivňuje váš pohled na smrt?

Setkali jste se někdy s paranormálními jevy nebo zkušenostmi blízkými smrti, které by mohly naznačovat existenci něčeho po smrti? Jak smrt a myšlenka na ni ovlivňuje váš každodenní život? Diskutujete o tématu smrti se svou rodinou nebo přáteli? Myslíte si, že by lidé měli být více otevření ohledně svých názorů na smrt? Jaká je vaše představa ideálního posmrtného života, pokud nějaký existuje? Bojíte se smrti, nebo na ni pohlížíte s klidem a smířením? Jak byste chtěli, aby vypadaly vaše poslední chvíle? Věříte, že vědecký pokrok může jednou objasnit, co se děje po smrti? Myslíte si, že je důležité přemýšlet o smrti, nebo by lidé měli raději žít přítomností?

Téma smrti a toho, co následuje poté, je jedním z nejstarších a nejzáhadnějších otázek lidstva. Různé kultury a náboženství po celém světě nabízejí různé odpovědi – od posmrtného života v ráji, přes reinkarnaci, až po konečné nic. Psychologové tvrdí, že přemýšlení o smrti a její akceptace může vést k hlubšímu pochopení života a většímu ocenění přítomného okamžiku. Přesto je to téma, které mnoho lidí stále váhá otevřeně diskutovat. Jaký je váš pohled na věc?

Na vaše pocity a očekávání se v dnešní Noční lince z Prahy už teď těší Honza Macoun.

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.