Školní statek v Třebíči nikdo nekoupil
Školní statek v Třebíči zatím nikdo nekoupil. Kraj chce statek prodat, protože už neplní svou funkci. O jeho koupi projevilo zájem několik podnikatelů, do výběrového řízení se ale žádný z nich nepřihlásil. Kraj chce z prodeje utržit minimálně 18 a půl milionu korun. Jak zjistila Vlaďka Brávková, kraj se postupně zbaví i dalších školních statků v regionu.
Podle krajských radních je na Vysočině zbytečně mnoho školních statků. Kraji by podle nich bohatě stačily dva. Některé z nich už totiž ani neplní svou funkci a tak pokud je nepřevezme město, budou na prodej stejně jako ten třebíčský. Například statek v Telči už město převzalo, takže místní studenti o praxi v zemědělství nepřijdou. Nejistá je zatím budoucnost školních statků v Jihlavě a Havlíčkově Brodě.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Tým Havlovy knihovny navrhuje stažení výpovědí a nabízí Havlové spolupráci. Chtějí konec Sedláčka
-
Odkaz blahořečených kněží? Některé věci mají takový smysl, že pro ně stojí vytrvat až do smrti, říká teolog
-
Vědkyně: Odmítače nepřesvědčíte. Změna klimatu je vážná, ale strach nám nepomůže
-
V panelovém domě v Toužimi vybuchla neznámá látka. Dva lidé jsou zranění, jeden vážně