Skauty v Koreji zaskočilo počasí, oslovily je výlety a návštěva budhistického chrámu

4. září 2023

Čeští skauti se na začátku srpna 2023 připojili k celému světu a zúčastnili se setkání v Koreji.

"Z Česka na dvacáté páté Jamboree vycestovalo osm oddílů po čtyřiceti lidech, tady více než tři stovky zájemců. Myslím, že jsem nemuseli nikoho odmítat, všichni, kteří se na celosvětové setkání skautů chtěli podívat, se do Koreje dostali," řekla v dopoledním vysílání Českého rozhlasu Vysočina vedoucí jednoho z oddílů Alena Holubová z Jihlavy. 

Stany pro více než čtyřicet tisíc skautů z celého světa nechali organizátoři postavit na kusu země, který byl vytvořen uměle na místě vysušeného moře. Proto šlo o rovinu, kde ale účastníkům výrazně chyběly stromy. Ty by jim v horkém počasí dokázaly poskytnou alespoň trochu stínu. Nakonec musel být celý obrovský kemp evakuován, kvůli blížícímu se tajfunu. 

Do studia Českého rozhlasu Vysočina dorazili společně s vedoucí Alenou Holubovou také mladí skauti Ellen a Jakub. "Vedro bylo daleko větší, než jsme čekali. Ale tak za čtyři dny si už člověk zvykl a dalo se to vydržet," zhodnotila počasí v Koreji Ellen.

Jakub zase zavzpomínal na výlety, které skauti v Koreji podnikli. "Pro mě největším zážitkem byla návštěva budhistického chrámu. Pozlacené obrovské sochy a atmosféra v chrámu, to byl opravdu zážitek."

Spustit audio