Při nehodě zábavního vláčku na Ždársku se zranilo šest lidí

26. květen 2019

 Čtyři děti a dva dospělí se dnes po 16:00 lehce zranili při nehodě zábavního dětského vláčku v Jabloňově na Žďársku u Velkého Meziříčí.

U nehody zasahovali záchranáři včetně vrtulníku. ČTK to dnes řekly krajská policejní mluvčí Dana Čírtková a ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová.

Nehoda se stala v areálu zemědělského družstva na traktorové slavnosti. „Podle prvotních informací se převrátil poslední vagon vláčku. Teprve prověřujeme, co se tam stalo, v místě měla být společensko-kulturní akce, traktorová slavnost. Zranění nejsou život ohrožující," řekla Čírtková.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku leteckých záchranářů. Případem se budou zabývat policisté, kteří na místě začali vyšetřovat okolnosti nehody.  „Ošetřili jsme šest lidí, utrpěli všichni lehčí zranění, byli převezeni na další ošetření," řekla Filová.

Podobná nehoda se stala na Vysočině v polovině července 2018. Turistický vláček srazil a smrtelně zranil pětiletého chlapce v areálu Šiklova mlýna u Zvole nad Pernštejnem na Žďársku. Provozovatelé potom zvýšili zabezpečení jednotlivých vagonků.

autor: ČTK | zdroj: ČTK
Spustit audio