Předvánoční nákupní horečka vrcholí: Jihlavské obchodní centrum hlásí rekordní tržby
S blížícím se Štědrým dnem vrcholí nákupní horečka v jihlavském nákupním centru. Obchodníci hodnotí letošní sezónu jako jednu z nejlepších za poslední roky a někteří z nich dokonce zaznamenali rekordy v denních tržbách.
Návštěvníci nákupní galerie si pochvalují příjemnou atmosféru a poslední možnost pořídit dárky pro své blízké. Pan Lukáš, který dorazil se svým synem, si odnesl dětské klávesy. „Ať to hraje a ať děti blbnou na Vánoce,“ uvedl s úsměvem. Podle něj má již většinu dárků nakoupenou s předstihem.
Pan Petr, který právě opouštěl knihkupectví s dárkem pro svou přítelkyni, si pochvaluje pohodovou atmosféru. „Už jen poslední drobnosti,“ řekl.
Alena Láníková, vedoucí obchodu s oděvy a koženým zbožím, potvrdila, že letošní sezóna byla mimořádně úspěšná. „Třetí adventní neděle byla naprosto masakrozní. Za těch třináct let, co tady pracuji, to byla největší tržba a nápor lidí,“ popsala.
Jana a Lenka z klenotnictví také zaznamenaly větší nápor než loni. „Je to takové na poslední chvíli, ale silnější než minulý rok,“ uvedla jedna z prodavaček.
Obchodní centrum zůstane otevřené i na Štědrý den dopoledne, aby si lidé mohli pořídit poslední dárky.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Soumrak liberální demokracie? Jsme na prahu změny světového řádu, vysvětluje politoložka
-
Případ vraždy pomohl po 50 letech vyřešit otisk palce na krabičce od cigaret. Policie má podezřelého
-
Budoucí vláda snad pochopí, co jsme vybudovali. Já u toho nebudu, říká Foltýn po roce jako šéf ‚stratkomu‘
-
Ruské úřady zabavují a prodávají majetek Ukrajinců. Mezi nimi je i apartmán manželky Zelenského