Pouliční prodejci květin mění nabídku na podzimní dekorace a dušičkové věnce

Zákazníci mají v tuto dobu největší zájem o výzdobu na hroby, hlavně o dušičkové věnce
Květiny do venkovních zahrádek teď už koupíte jen stěží. S příchodem podzimu pouliční prodejci květin obměnili svoji nabídku. Například na jihlavském náměstí teď stánky prodávají spíše vnitřní okrasné květiny a výzdobu na hroby pro blížící se svátek zesnulých – Dušičky.
„Teď si to lidi dávají spíš do truhlíku za okno. Na osazování zahrádek už je pozdě, ty rostliny potřebují do zimy zakořenit, takže podzimní věci se prodávaly během září a v první polovině října,“ popisuje Petr, který aktuálně na jihlavském náměstí nabízí hlavně okrasné kvítí a dušičkové vazby.
Podle něj mají zákazníci v tuto dobu největší zájem o výzdobu na hroby, hlavně o dušičkové věnce. „Lidé teď chtějí nebo začínají chtít dušičkovou vazbu. Valná většina lidí bude teď objíždět hřbitovy, jak je prodloužený víkend. A také prodáváme vřesy a další podzimní rostliny.“
Jeho slova potvrzuje i zákaznice Milena, která si na jihlavském náměstí vybírá výzdobu na hřbitov. „Mám tam rodiče i manžela. Mám dva hroby, takže na jeden věneček a na druhý kytici,“ říká.
Dušičky, oficiálně nazývané Památka zesnulých, se slaví v České republice každoročně 2. listopadu. Letos připadá tento svátek na příští sobotu.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Kdy se měly rozsvítit červené kontrolky? Byrokratický postup s bitcoiny byl velmi zlehčený, říká Decroix
-
Rusko vycvičí stovky čínských vojáků, tvrdí ukrajinská rozvědka. Mají sbírat zkušenosti z války na Ukrajině
-
Analytik Kraus: Írán není vítěz, ani poražený. Izrael by porušením příměří vrazil Trumpovi dýku do zad
-
‚Bezosova svatba je symbolem toho, co je ve světě špatně.‘ V Benátkách se protestuje proti jejímu konání