Po půl roce se na třebíčské nádraží vrátily vlaky. Do Brna se ale zatím po kolejích nedostanete

1. březen 2017
Zprávy z

OBSAHUJE FOTOGALERII! V Třebíči znovu zastavují vlaky. Skončila tak půl roku trvající modernizace železniční tratě. Novinkou pro cestující je podle pracovníků Správy železniční dopravní cesty především zvýšený komfort cestování. Díky bezstykovým kolejím totiž vlak nedrncá a může jet rychleji.

Do Třebíče se vrátil obvyklý železniční provoz. Končí tak přesedání na náhradní autobusy. K dispozici jsou mimo jiné nové koleje, díky kterým jede vlak rychleji a provoz je tišší. „Mělo by to být méně hlučné pro obyvatele, kteří bydlí kolem a pohodlnější jak pro soupravy, tak pro samotné cestující,“ řekl Českému rozhlasu mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský.

Motorový vlak po takové trati může jet rychleji. „V osobní dopravě by to zrychlení mělo přesáhnout deset minut na trase z Třebíče do Brna, u nákladních vlaků to je jiné, musí jet pomaleji a pohybují se v jiném režimu,“ dodal mluvčí k cestě z Třebíče do Brna.

Opravy pokračují u Náměště

Otevřením třebíčského nádraží ale práce na železnici v této části Vysočiny nekončí. Dělníci se přesunou mezi Náměšť nad Oslavou a Zastávku u Brna. Mezi těmito dvěma stanicemi pojedou cestující v osobních vlacích autobusem, do vlaku se vrátí až v Zastávce. Rychlíky nahradí autobusy až do Brna. Výluka skončí 13. června letošního roku.

autoři: mik , Michal Malý
Spustit audio