Plzeň slaví svobodu a plánuje budoucnost

Poslechněte si rozhovor s primátorem Plzně
Slavnosti svobody připomenou 80 let od konce války i zahájení rozhlasového vysílání v Plzni. Jak Českému rozhlasu potvrdil primátor města Roman Zarzycký (ANO), láká město nové turisty a chystá změny pro lepší život Plzeňanů.
Potomci veteránů z USA i Belgie, vojenská technika i vzdělávací programy pro školy. Plzeň si výročí konce druhé světové války připomíná důstojně, ale zároveň moderně.
"Potomků veteránů bude v Plzni téměř 200, a to jak z belgické, tak americké strany. Máme potvrzenou účast i jednoho 99letého amerického veterána. Jednáme také s českými nebo československými veterány. Všechno je ještě s otazníkem, protože samozřejmě bude rozhodovat jejich zdravotní kondice. Přijede také vnuk generála Pattona. V Plzni budou i významné státní návštěvy, včetně belgického krále. Přijede prezident republiky Petr Pavel," potvrzuje primátor Roman Zarzycký. "Připravili jsme spoustu novinek, protože se jedná o výroční slavnosti, myslím, že se Plzeňané mají na co těšit."
V rozhovoru s primátorem Plzně probíráme i témata turismu, udržitelnosti a proměn veřejného prostoru. Co nového letos Plzeň nabídne obyvatelům i jeho návštěvníkům? Poslechněte si celý rozhovor.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka