Páteční Noční linka: Den bez aut aneb Život bez auta – vzpomínáte?

22. září 2023

Dne 22. září je Mezinárodní den bez aut. Slouží k tomu abychom si uvědomili dopad na životní prostředí právě z výfukových plynů automobilů. V dnešní Noční lince se přeneseme do světa, kde klidně můžete zaparkovat auto a žít bez něj. 

Ano, dnes si povíme o Dni bez auta a o tom, jaký je život bez stálého společníka na čtyřech kolech.

Jaká jsou vaše oblíbené místa, kam se můžete dostat pouze pěšky nebo na kole? Co vám na životě bez auta připadá nejvíc osvobozující? Máte nějaký vtipný příběh o tom, jak jste se pokoušeli dostat někam bez auta a situace se zvrtla? Jaká je vaše poselství pro ty, kteří by mohli zvážit, že by mohli více využívat alternativy k autu ve svém každodenním životě

Co si myslíte o nápadech na pěší zóny a cyklistické stezky v našem městě? Jak by to mohlo ovlivnit život obyvatel? Pamatujete si na dobu, kdy na silnicích téměř žádná auta nebyly? Jaké bylo vaše první auto? Mělo jméno? Pamatujete dobu, kdy se člověk nemusel pásat a neexistovaly autosedačky pro děti? Jaký to byl život?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.