Obec Vladislav zničí historickou malbu
Obecní úřad ve Vladislavi na Třebíčsku se rozhodl zbourat budovu starého zájezdního hostince. S ním padne i historická malba na průčelí.
Podle legendy se zde narodil samotný kníže Vladislav, po kterém obec dostala jméno. Malba znázorňovala narození knížete a stala se tak po letech symbolem obce. Zastupitelé sice rozhodli, že ji nechají přenést na fasádu obecního úřadu, ale půjde už jen o repliku. Podle starosty Vladislavi Květoslava Havlíčka obec nemá jinou možnost než bývalý hostinec zbourat. Celá budova je ve značně zchátralém stavu, uvnitř jsou shnilé trámy a propadají se stropy. Havlíček říká, že není v silách obce hostinec opravit a do budoucna zachovat jen kvůli malbě na štítu. Zastupitelé o celém problému jednali, ale jiné řešení nenašli.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zaorávání toxických látek z odpadů do zemědělské půdy, popisuje v interní zprávě novou hrozbu vnitro
-
OVĚŘOVNA: Přední disidenti jako spolupracovníci StB? ‚Seznam není pravý, byli naopak sledovaní,‘ říká historik
-
Tým Havlovy knihovny navrhuje stažení výpovědí a nabízí Havlové spolupráci. Chtějí konec Sedláčka
-
První osadníci z Evropy mají v USA víc než milion potomků, výzkum přinesl nečekané výsledky