Co dělám v rozhlase:
Do redakce Českého rozhlasu České Budějovice jsem nastoupil externě v lednu 2017 jako kulturní redaktor. Krátce poté jsem začal naplno pracovat v redakci zpravodajství a tato nevšední dráha plná zážitků trvala sedm let.
Nyní působím na stanici jako moderátor, který má primárně na starosti rozhovory s hosty. Zároveň se podílím na diskuzně-publicistickém pořadu Přímá řeč. Práce v rozhlase je pro mne obrovskou ctí a velikou výzvou zároveň.
Před rozhlasem:
Narodil jsem se v jihočeské metropoli a jako správný patriot bez Černé věže dlouho nevydržím. Vystudoval jsem Česko-anglické gymnázium v Českých Budějovicích a poté absolvoval obor dějin umění na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity.
Ještě na střední škole jsme s kamarády založili rockovou kapelu VEES, se kterou jsme několik let jezdili napříč celou republikou. Během studií jsem si přivydělával různými druhy profesí, od tlumočníka až po truhláře. Nakonec jsem zakotvil u rozhlasového povolání a doufám, že to tak ještě nějaký čas vydrží.
Co mě baví:
Kultura, příroda a sport. Rozmanitá krajina jižních Čech poskytuje ideální prostor pro odpočinek všeho druhu. Kromě rozhlasové práce se věnuji taky komentování hokejových zápasů. Mou další velkou vášní je pak hra na kytaru a tvorba hudby obecně.
Všechny články
-
Tělo prostitutky vyplavilo Lipno. Detaily případu i dalších vražd teď v knize odkrývá vyšetřovatel
Skoro 30 let Václav Hýsek jako operativec v terénu vyšetřoval vraždy. Vrchní komisař ve výslužbě teď vydal knihu, ve které detailně popisuje tři pro něj významné případy.
-
Vysílat, dokud to jen půjde. Příběh ze srpna 1968 znovu ožívá ve studiu českobudějovického rozhlasu
80 let vysílá Český rozhlas České Budějovice a za tu dobu zažil mnohé. Silný je příběh ze srpna roku 1968, kdy byla stanice jedním z posledních svobodných zdrojů informací.
-
Tradice, nebo přežitek? Památkáři řeší, jestli dál chovat medvědy na zámku v Českém Krumlově
Bude Národní památkový ústav pokračovat v chovu medvědů na svých objektech? Některé ekologické spolky upozorňují, že zvířata tam nemají vhodné podmínky pro život.
-
Nesmí nic projektovat. Lidé mají o práci městského architekta mylné představy, říká René Dlesk
Od renesančního zámku až po panelové sídliště. Mnoho historických vrstev architektury skrývá Vimperk na Prachaticku. Funkci městského architekta tam zastává René Dlesk.
-
O naději v beznaději. Sváteční velikonoční rozhovor s knězem a teologem Josefem Prokešem
Většina české populace vnímá Velikonoce především jako oslavu jara. Pro křesťany jsou ale nejdůležitějšími svátky v roce. Jaký je jejich hlavní význam v současném světě?
-
Vytáhnout kostlivce ze skříně chce budějovický festival Literatura žije! Zaměří se na neklid
Básníci, spisovatelé, perfomeři nebo herci a hudebníci po roce opět míří do Českých Budějovic. Jihočeská metropole bude dějištěm dalšího ročníku festivalu Literatura žije!
-
Základ dobré improvizace? Nebát se být nudný a zapomenout, že se někdo dívá, říká herec a lektor
Pod širým nebem na louce, ale i v korporátní firmě. V podstatě všude učí Václav Wortner lidi improvizovat. K tomu ještě hraje improvizační divadlo a dokonce píše knihy.
-
Zlobivá holka českého skla a improvizace Vosto5. Centrum 105 v Třeboni zahájí další sezonu
Patřil Schwarzenbergům, za komunismu v něm byly byty a dnes slouží jako multifunkční kulturní prostor. Měšťanský dům na Masarykově náměstí v Třeboni je sídlem centra 105.
-
Vždycky mi vadil trpící živý pacient. U nás na pitevně už netrpí, říká soudní lékař František Vorel
Ohledat, pitvat a vysvětlit příčinu úmrtí, s chladnou hlavou, bez emocí – to je hlavním úkolem soudního lékaře. Mezi nejuznávanější odborníky v oboru patří František Vorel.
-
Z asistentky ředitele Pečovatelkou roku. Lenka Rodějová našla naplnění v sociálních službách
Národní cenu sociálních služeb Pečovatelka roku 2024 obdrželo hned několik dam z jihu Čech. Je mezi nimi Lenka Rodějová, která zabodovala v kategorii Terénní pracovník.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »