Co v rozhlase dělám:
Pracuji v publicistice. Takže jezdím po celém kraji a točím reportáže a rozhovory, vstupuji do vysílání ze zajímavých míst a akcí, ale moderuji i pořad přímo ve studiu vysílaný živě. A tím pořadem je Poradna Českého rozhlasu Ostrava.
Jak jsem se k této práci dostala:
Úplnou náhodou jsem se dozvěděla, že právě v době, kdy jsem měla po promoci, se tu konal konkurz na redaktory. Uspěla jsem a na podzim roku 1992 jsem nastoupila. Bylo to moje úplně první zaměstnání. Po dvou letech jsem odešla do novin, poté jsem prošla i jinými profesemi, abych se do rozhlasu po téměř přesně dvaceti letech zase vrátila. V této své druhé éře v rozhlase jsem přes deset let pracovala ve zpravodajství, pak jsem přešla mezi ostravské publicisty.
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
Rozhlasová práce je pro mě celkově „nej“. Je pestrá, někdy adrenalinová, někdy je to souboj s časem, přináší mi poznání a stálé výzvy.
Dosavadní kariéra:
Hlavně v médiích, kromě Českého rozhlasu jsem pracovala několik let v Mladé frontě Dnes a Moravskoslezském Deníku. Vyzkoušela jsem si ale také práci mimo novinářskou oblast, například na letišti v Mošnově.
Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Tak to opravdu nevím. Co by Vás tak zajímalo?
Telefon: 221 555 631
E-mail: iva.havlickova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Hornickou minulost připomínají Orlovské jámy
Pozveme vás na exkurzi do míst u starého centra Orlové. Jsou tam pozůstatky někdejší těžby uhlí, takzvané Orlovské jámy.
-
Barokní architektura a alchymista Sendivoj. Vítejte na zámku v Kravařích
Kravařský zámek je hodnotnou památkou barokní architektury ve Slezsku. A když tam vyrazíte, můžete nahlédnout i do expozice, jejíž součástí je i alchymistická dílna.
-
Dřevěnky na Borku patří k nejpozoruhodnějším lokalitám dělnického bydlení v Česku
Bývaly domovem dělníků Třineckých železáren. Téměř 150 let staré dřevěnky na třineckém Borku jsou teď unikátním dokladem jejich života.
-
Rozhledna Velká Čantoryje v Beskydech je nejvýchodnější rozhlednou u nás. Nabízí výhled do tří států
Nejvyšší horou Slezských Beskyd je Velká Čantoryje. Na jejím vrcholu v nadmořské výšce 995 metrů stojí rozhledna. Z jedné strany je do ní vstup z Česka, z druhé z Polska.
-
Patnáct let po smrti ostravského spisovatele Jana Balabána si ho lidé mohou opět připomenout
Literární procházky Ostravou ve stopách spisovatele Jana Balabána. Pořádá je Knihovna města Ostravy. Připomíná dílo, místa, kde tvořil a která jsou spojená s jeho životem.
-
Je mu 73 let a na koloběžce vyráží na dlouhé cesty po Evropě
Sbalí si stan, naloží ho na koloběžku a vyráží na hodně dlouhé cesty. Břetislav Snášel z Třince je vášnivý koloběžkář, koloběžku si přitom pořídil až v důchodu.
-
Kališovo jezero v Bohumíně nabídne prázdninovým návštěvníkům několik novinek
Ačkoliv letní vedra ještě nenastala, přírodní koupaliště se plní prvními plavci. Na sezónu se intenzivně připravují i v areálu Kališova jezera v Bohumíně.
-
V areálu hlučínské štěrkovny vrcholí přípravy na sobotní zahájení sezony
Takzvaná Štěrkovna patří k nejvyhledávanějším moravskoslezským rekreačním lokalitám. Areál ale loni zasáhly povodně a tak musel projít zásadní obnovou.
-
U kostela v Ostravě-Hrušově vznikla tradiční venkovská zahrada
Skákání přes švihadlo, opékání špekáčků u ohně, běhání po trávě. V zahradě u kostela v Ostravě-Hrušově nabízejí dětem tak trochu retro zábavu.
-
Žerotínský zámek v Novém Jičíně vystavuje nejstarší vydání Babičky Boženy Němcové
Babička Boženy Němcové slaví 170 let. Sbírku nejrůznějších vydání Babičky teď můžete vidět na výstavě Muzea Novojičínska v Žerotínském zámku v Novém Jičíně.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »