Co dělám v rozhlase:
Starám se o to, aby se posluchači mohli vrátit k tomu, co jim uniklo v éteru, a našli i něco navíc. Spravuji webové stránky a facebookový profil stanice. Pravidelně tak mimo jiné doplňuji audio archiv odvysílaných pořadů, zpracovávám a upravuji články a zveřejňuji zajímavosti, na které při své práci narazili naši redaktoři.
Před rozhlasem:
Po absolvování pedagogické fakulty Jihočeské univerzity jsem několik let pracovala jako redaktorka Českobudějovického deníku. Český rozhlas mi přinesl do pracovního života zajímavou změnu a především možnost poznat, jak funguje úplně jiné médium. Kromě pozice webeditorky jsem si krátce vyzkoušela i práci v redakci zpravodajství.
Co mě baví:
Ve svém volném čase nejčastěji sahám po knize nebo usedám k dobrému filmu. Za kulturou ráda také chodím do divadla. V létě pak s chutí vytahuji kolo nebo in-line brusle a vyrážím do přírody po krásné českobudějovické rovince.
Všechny články
-
Obyvatelstvo Holašovic se několikrát obměnilo. Po epidemii přišli Němci, po jejich odsunu zase Češi
Vesnice Holašovice na Českobudějovicku je od roku 1998 zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Vzhled její návsi se po staletí skoro nezměnil.
-
Tipy na víkend v Jihočeském kraji
Nový cirkus, historické vlaky, připomínku mistra Jana Husa i komentované prohlídky měst nabídne první červencový víkend. Přemýšlíte, jak strávit volné dny? Máme pár tipů.
-
Nikdo tomu nevěřil, ale Zdeněk Švejda zvládl opravit tvrz v Drslavicích. Splnil slib, který dal otci
Slíbil otci, že opraví místo, kde se narodil, goticko-renesanční tvrz v Drslavicích na Prachaticku. Bývalý stíhací pilot Zdeněk Švejda už roky kulturní památku obnovuje.
-
Židé začali používat příjmení na příkaz vrchnosti. Kdo s výběrem váhal, dostal jméno od úředníka
Židé historicky neměli žádný systém ve svých jménech. V 18. století byla nařízena jejich úřední evidence a příslušníci židovského národa si museli začít dávat příjmení.
-
Kvůli slabému zraku nemohla na konzervatoř, přesto se Naďa Kabelová stala baletkou a teď tanec učí
Trénovat, učit se a stále zdolávat výše postavené mety, to je svět Nadi Kabelové. Jako tanečnice se prosadila v Jihočeském divadle a v současné době své zkušenosti předává.
-
Mlynář Nechoďdomů, soused Jebavej a chalupník Neškodnej žili v 17. století ve Veselí nad Lužnicí
Tomu, kdo chce zjistit hodně podrobností o svých předcích, může velmi pomoci soupis podaných podle víry vydaný roku 1651. Ten vznikl po třicetileté válce.
-
Svobodné matky musely v minulosti prosit za odpuštění. Lidé je také posypávali peřím a bičovali
Při sestavování rodokmenu může někdo narazit na skutečnost, že v matrice není uveden otec. Svobodných matek totiž bývalo v minulosti více, než si možná myslíme.
-
Její babička viděla kometu, ona o tom snila také. I tento moment přivedl Janu Tichou k astronomii
Jméno českobudějovické rodačky Jany Tiché nese planetka 5757. Ona sama šéfuje komisi pro pojmenovávání vesmírných těles a od roku 1992 také hvězdárně v jihočeské metropoli.
-
Špačkovi žijí v Soběslavi od 15. století, z Německa do města přišli Kovář a Vlk, Mokrý byl z Mokrého
Soběslav na Táborsku v minulosti patřila do třeboňského panství. Město byla velmi spjaté s rožmberským rodem, zvláště posledním mužským potomkem Petrem Vokem z Rožmberka.
-
Pro film Sněženky a machři se nepovedlo sehnat kombinézy, což je nakonec dobře, říká scénografka
Kristina Novotná coby scénografka vytvořila téměř 200 inscenací v českých a moravských divadlech, navrhla například také kostýmy pro film Sněženky a machři.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »