Následky pádu sloupů budou energetici odstraňovat tři měsíce
Na polích kolem Velkého Meziříčí zůstávají stále ležet zlomené sloupy. Je to následek silné námrazy z minulého týdne, o které jsme na Regionu obsáhle informovali. Energetici se se škodami budou vypořádávat ještě dlouhé měsíce.
Reportér Michal Malý se po týdnu zajel podívat na místo, kde spadlo sloupů nejvíce, k Rudě na Žďársku. Na kopci mezi Tasovem a samotou Křeptovský Dvůr, odkud je dobrý rozhled, se podle vlastních slov nestačil divit.
"Teprve teď, když mlha opadla, tak odhalila tu zkázu. V řadě za sebou tady leží na poli popadané sloupy, kam až oko dohlédne. Všude na zemi se ještě válejí zbytky rozbitých izolátorů a ustříhané dráty," řekl v Událostech regionu náš reportér.
Poslechněte si víc v záznamu relace, kde jsme se věnovali také právě začínajícím Vánočním prázdninám v Telči.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Už žádná propagace komunismu, říká lidovec Heller. Roun z KSČM: To je vlhký sen, nic neporušujeme
-
Přestup klíčové vyjednavačky pro nákup letounů F-35. Po odchodu z ministerstva obrany nastoupila do ČEZ
-
Při izraelských úderech zemřelo 78 lidí a 329 bylo zraněno, uvedl íránský server Nournews
-
Existují důkazy, že Rusko plánuje útok. Musíme usnadnit zbrojení i pohyby vojáků, říká eurokomisař