Na D1 u Beranova budou o víkendu uzavírky kvůli stavbě nadjezdu

23. srpen 2019 14:09

Na dálnici D1 u Velkého Beranova budou v noci na neděli krátkodobé uzavírky kvůli osazování nosníků nového nadjezdu na 120. kilometru.

Pracovat se tam bude mezi třiadvacátou hodinou v sobotu a nedělní šestou hodinou ráno. Kvůli přípravám a dokončovacím pracím budou auta dálničním úsekem kolem Beranova projíždět v obou směrech jedním jízdním pruhem od sobotního do nedělního poledne.

Řidiči musejí počítat s patnáctiminutovými uzavírkami

Dálnici budou policisté v noci na neděli uzavírat pětkrát ve směru na Brno a pětkrát směrem na Prahu. Provoz by měli přerušovat vždy nejvýše na 15 minut. Objízdné trasy nebyly stanoveny. "Provoz ze soboty na neděli je minimální, auta tam vždycky počkají," uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký.

Přestavba nadjezdu je součástí rekonstrukce dálnice mezi Velkým Beranovem na Jihlavsku a Měřínem na Žďársku, která začala letos v dubnu. Zakázku za bezmála 1,9 miliardy korun bez daně dostaly od ŘSD firmy Strabag, Metrostav a Eurovia CS. Opravy těchto 14,7 kilometru D1 mají skončit do listopadu 2021.

autor: Michal Malý
Spustit audio