Mladá jihlavská fotografka si už chystala výbavu na hokejové mistrovství. Letos ale zůstane doma

28. březen 2020 06:10

Původně měla vyfotit jeden hokejový zápas, nakonec je z Markéty Křížové fotografka týmů Jihlavy a Havlíčkova Brodu.

Studentka jihlavského gymnázia letos dostala pozvánku, že bude pořizovat snímky na hokejovém šampionátu ve Švýcarsku. Kvůli situaci doma i ve světě si ale šikovná fotografka musí na mistrovství světa rok počkat.

Švýcarsko

„Měla to být moje první velká akce, připravovala jsem se na ní už od začátku srpna. Celé mistrovství se mělo konat ve Švýcarsku, v Curychu a Lausanne, což jsou sama o sobě krásná města. O to víc mě mrzí, že se to bohužel zrušilo,“ říká fotografka.

Vzhledem k tomu, jak se postupně rušily všechny sportovní akce v republice i po Evropě, dalo se podle Markéty očekávat, že se na mistrovství letos nepodívá: „Čekala jsem to. Zdraví je ale na prvním místě a nic by se v tuto dobu nemělo podceňovat. Na druhou stranu mě to donutí víc pracovat, zlepšovat se pro nějakou další příležitost v budoucnu,“ dívá se dopředu Markéta Křížová.

Narozeninové překvapení

Původně měla zachytit jen jedno hokejové utkání. „Už jako malá jsem ráda fotila, asi dva roky fotím hokej. Původně to mělo být jen na jeden zápas jako narozeninové překvapení, ale od té doby pravidelně fotím pro jihlavskou Duklu a Havlíčkův Brod.“

Lední hokej, ilustrační foto

Markéta Křížová tak pravidelně postává s fotoaparátem u ledové plochy a čeká na pěkný moment. Focení ji baví se vším všudy. „Dobře se fotí emoce, jak pozitivní, tak negativní. Co špatně, tak je horší fotit při špatném osvětlení.“

autoři: Jan Kodet , mik
Spustit audio