Máte skleník? Už v únoru můžete sázet ředkvičky nebo špenát. Záleží na teplotě
Přestože v posledních letech jsou české zimy poměrně teplé, měsíc únor ještě může pár mrazivých dnů přinést, a pak velmi záleží na tom, zda máme skleník topený, nebo studený.
V nevytápěném skleníku můžeme koncem února vysévat ředkvičky a můžeme se dočkat dobré úrody, protože později – při delších dnech – ředkvičky rády vykvétají a bulvičky nejsou tak kvalitní.
Volíme rané odrůdy. Také můžeme vysévat rané polní saláty a špenát nebo vysazovat předpěstovanou sadbu salátů nebo kedluben. Před nízkými teplotami chráníme výsev bílou netkanou textilií, která navíc urychluje růst.
Na rajčata, papriky, celer a další zeleninu je čas – zatím je jí dobře na okenním parapetu, kde má potřebné teplo.
Pokud máme skleník vytápěný, pak si můžeme dovolit rychlejší nástup i s touto zeleninou, s předpěstováním sadby. Má to ale jedno riziko – i když zajistíme dostatečnou teplotu, v krátkém dni se sazeničky budou tzv. táhnout za světlem a budou tenké. Takže i tady je lépe počkat na dny, kdy bude nejen víc tepla, ale hlavně víc světla.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.