Malý věřil, že se někdo trefí. Softbalový zápas nakonec rozhodl sám homerunem

MS v softbale, Havlíčkův Brod
MS v softbale, Havlíčkův Brod

Chomutovský vnější polař Marek Malý se stal hrdinou softbalistů na mistrovství světa.

Homerunem v poslední směně duelu s Kubou poslal českou reprezentaci ze skupiny do vytouženého čtvrtfinále.

Odpal za hrazení

Už se zdálo, že jsou softbalisté na kolenou. Před dohrávkou sedmé směny s Kubou prohrávali 3:4 a tři auty je dělily od neúspěchu na MS. Pak ale přišel při jedné obsazené metě na pálku Malý a míč poslal za hrazení, což znamenalo výhru 5:4.

„Je to nádherné, nepopsatelné! Je snem všech pálkařů ukončit utkání walk-off homerunem,“ řekl Malý novinářům. „Já jsem věřil, že to dáme, že se někdo trefí, že jeden bod dotlačíme. Je to skvělý a je důležitý, že jsme to zvládli.“

Předešlé zápasy

V předešlých šesti zápasech se softbalistům příliš nedařilo v útoku. Na pálce byli nevýrazní, ale proti Kubě se skoro každý dostal na metu. „Tohle byl ten zápas, na který jsme čekali. A přišlo to,“ řekl Malý, který je nejlepším českým pálkařem v turnaji. „Nad tím moc nepřemýšlím. Snažím se pálit, aby byly body a tým to zužitkoval.“

Prohra by znamenala zklamání a jen boj o konečné 13. místo. „To by byl velký neúspěch. Tohle je hodně důležitý krok, který jsme zvládli,“ oddechl si Malý, který se k softbalu dostal v deseti letech díky školnímu turnaji. Začal hrát za Beavers Chomutov a v týmu se učil i od legendárního nadhazovače Luboše Vrbenského.

V reprezentaci je od šampionátu před čtyřmi lety a nyní si proti Kanadě s týmem zahraje o semifinále. „Můžeme ze sebe setřást tlak. Kanada je jeden z nejlepších týmů na světě, ale dáme do toho všechno a budeme věřit,“ řekl Malý.