K maturitám jdou studenti, kterým začátek školy zkomplikovala pandemie koronaviru

30. květen 2024 06:30

Před maturitní komise v těchto dnech předstupují maturanti, kteří zahájili své středoškolské studium téměř ročním pobytem doma na distanční výuce. Podle svých slov jim tehdejší lockdown ztížil výuku základů některých předmětů.

„Určitě se to nějakým vlivem podepíše, v prváku se většinou chytají základy odborných předmětů, na čem se potom staví ten zbytek. Ale zvládli jsme to a je potřeba se to doučit ještě teď před maturitou,“ hodnotí student jihlavské průmyslové školy Filip.

Ředitelé škol ale oponují, že u maturit není znát rozdíl oproti studentům, kteří končili v předchozích letech. „V rámci našeho vzdělávání jsme zařadili předměty, které je měly připravit na anglický jazyk a matematiku. A pak jsme ještě ve čtvrtém ročníku posílili výuku českého jazyka, aby žáci měli maximální přípravu. Tím jsme eliminovali nevýhodu, která nastala na začátku vzdělávání,“ popsal zástupce ředitel Střední průmyslové školy stavební v Havlíčkově Brodě Ondřej Vojíř.

Státní zkoušku na stavební škole v Havlíčkově Brodě ze 70 studentů nezvládl pouze jeden. Jednotky studentů musí opakovat profilovou část. To se ale týká předmětů, které se učí až v pozdějších ročnících studia a pandemie je tak příliš neovlivnila.

Spustit audio

Související