Jindřichohradečtí dobrovolní hasiči převzali od města nové vozidlo
Dobrovolní hasiči v Jindřichově Hradci mají nové zásahové vozidlo. Kvůli úsporným opatřením Hasičského záchranného sboru České republiky, přechází nyní některé činnosti z profesionálních na dobrovolné hasiče. Jsou to například zásahy proti bodavému hmyzu nebo odklízení sněhu ze střech.
Jindřichův Hradec svým dobrovolným hasičům nyní za 170 tisíc korun pořídil zásahové vozidlo. Tím se jindřichohradecká jednotka stala první v kraji, která reaguje na avizované škrty ministerstva vnitra.
Nové zásahové vozidlo popisuje velitel sboru dobrovolných hasičů v Jindřichově Hradci Lubomír Beran: „Je to šestimístné vozidlo Renault Master. Bude využíváno na soutěže. Vybavení nebude napevno předělané, aby vše bylo mobilní a mohlo se přizpůsobit na jakoukoli akci. Ve vozidle budou plovoucí čerpadlo, motorová pila, elektrický agregát, lopaty a košťata.“
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Válka se změnila na opotřebovávací a růst cen ropy je pro Rusko požehnáním, myslí si Matesová
-
Český chovatel vyváží tisíce zvířat do tajemného zařízení v Indii. Úřady nemají jasno, co se s nimi děje
-
Politici versus Bart Simpson. Česko vymýšlí, kam pošle miliardy na řešení dopravní chudoby
-
Izraelská společnost je extrémně vitální a zvyklá na krize. Lidé mají sílu na obnovu, míní podnikatel