Jihlavská Dukla nakročila do extraligy. V Budějovicích dnes vyhrála o jeden gól

18. duben 2017
Zprávy z

Jihlavská Dukla je o krok blíže extralize. Před vyprodanou Budvar arénou dnes porazila českobudějovický Motor poměrem 2-3. Tým z Vysočiny zůstává první v barážové tabulce a od postupu do nejvyšší hokejové soutěže ho dělí jen malý kousek.

Zápas se od počátku vyvíjel vyrovnaně. Do vedení šla Dukla v osmé minutě zásluhou Davida Kajínka. V první minutě druhé třetiny přidal další branku Filip Seman.

O tři minuty později za vydatné podpory domácích fanoušků Motor odpověděl, z prostoru mezi kruhy se trefil Ján Mucha. Vyrovnání přišlo v 38. minutě zápasu, střílel Tomáš Nouza.

V čase 50:22 střílel Josef Skořepa a překonal českobudějovického brankáře.

V závěru hrál Motor v početní převaze, na rozjetou Jihlavu to ale nestačilo.

Jihlava tak porazila České Budějovice už poosmé v této sezoně a s Jihočechy ani jednou neprohrála. Výsledek úterního utkání tak výrazně přiblížil Duklu k postupu do extraligy. Týmům na dalších místech tabulky odskočila už na rozdíl pěti bodů. V druhém úterním barážovém duelu vyhrály Karlovy Vary v Pardubicích 2:1.