Jak vzniká počítačová hra? To se dozvíš v Klubu Rádia Junior

25. září 2017

Jak v počítači vznikají snové krajiny, nereálné postavy a kdo vymýšlí jejich hlasy? O tom jsme si povídali 27.9. v Klubu Rádia Junior.

Moderátorka Jiřina Šmídová do studia pozvala počítačového designéra Járu Plachého a Honzu Kratochvíla, kteří dokáží vymyslet neuvěřitelné zvuky neexistujících předmětů i postav. Možná od nich znáte hry Machinárium, Botanicula nebo Samorost.

Tyhle hry budou mít brzy nového sourozence. Chuchel je nový imaginární hrdina ze stejnojmenné PC hry, která vyjde v nejbližších dnech. V Klubu Rádia Junior uslyšíte, jak počítačová hra vzniká, jak dlouho se animují postavy, kolik hudby a zvuků se musí natočit a možná přijde i samotný Chuchel se svým parťákem Kekelem.

Zajímá tě víc? Poslechni si záznam rozhovoru. A můžeš se také kouknout na upoutávku ke hře Chuchel:

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...