Do dubna 2022 se bude na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě hrát hokej. Demolice se posunula

22. duben 2021 05:00
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Horácký zimní stadion Jihlava, fanoušci

Hokejová Dukla Jihlava hraje finále první ligy a je blízko postupu do extraligy. Příští sezónu mohou být hráči klidní, o svůj stadion zatím nepřijdou.

Horácký zimní stadion se totiž měl začít na konci roku 2021 bourat. Termín se ale posouvá a sezóna tak ohrožená není, i když v případě postupu do extraligy budou nutné některé úpravy.

Historie a atmosféra

„To je příjemné, aspoň se člověk nemusí harcovat nikam do Pelhřimova a může se hrát tady,“ pochvaluje si vidinu domácího prostředí obránce Daniel Kolář.

Útočník Tomáš Havránek se teď rozhlíží po ochozech zimního stadionu, který stojí v Jihlavě už od roku 1955. „Je to starší stadion, je zrekonstruovaný, ale má svou historii a je tu dobrá atmosféra.“

Duben 2022

Dukla se chtěla příští sezonu stěhovat, jenže stadion se podle aktuálního vyjádření města Jihlavy na konci roku 2021 bourat nebude. Jak doplňuje mluvčí města Jihlavy Radovan Daněk, v případě postupu Dukly do extraligy by tým odehrál sezonu na stávajícím stadionu.

„Posudek na statiku střechy je platný až do konce dubna 2022. Demolice plánovaná na konec letošního roku by se posunula o pět měsíců.“ Jak dodal mluvčí Jihlava Radovan Daněk, Dukla odehraje příští sezónu na stávajícím stadionu.

Aby jihlavský stadion mohl extraligu hostit, musel by klub doplnit místa k sezení, aby jich byly dva tisíce. „Máme jich 1500, když započítáme balkony. VIP, dostaneme se na nějakých 1650. Budeme muset dodělat místa na sezení,“ plánuje jednatel hokejové Dukly Bedřich Ščerban.

O zimním stadionu pro příští sezónu je tak v Jihlavě rozhodnuto. Jestli bude extraligová, rozhodne výsledek prvoligového finále s Kladnem.

autoři: Jan Kodet , mik
Spustit audio

Související