Český rozhlas Olomouc a Český rozhlas Ostrava společně na vrcholu Pradědu. Jak probíhalo sdílené vysílání?

Přehrát celý seriál (4 z 4 dílů)
1. díl: Úvodní ohlášení z Pradědu
2. díl: Rozhovor s Michalem Kozákem z Českých radiokomunikací
3. díl: Rozhovor s Pavlem Jurkou z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR
4. díl: Rozhovor s Matějem Matelou, etnografem Vlastivědného muzea Jesenicka
Pokud jste se v sobotu 9. září rozhodli pro výšlap na Praděd, jistojistě jste pod vysílací věží narazili na stan Českého rozhlasu Olomouc a Českého rozhlasu Ostrava.
Tyto dvě regionální stanice Českého rozhlasu se i při příležitosti 100. výročí začátku rozhlasového vysílání rozhodly, že pro své posluchače připraví na vrcholu 1491 metrů vysoké hory společné vysílání.
Kdo přišel, mohl si s sebou odnést drobné dárky od obou stanic, a především památeční diplom, o který byl velký zájem.
Moderátoři Zora Ježková z olomoucké stanice a Richard Piskala z ostravského studia provázeli společným vysíláním od 13 do 14 hodin.
V rozhlasovém stanu postupně přivítali tři hosty – Michala Kozáka z Českých radiokomunikací, Pavla Jurku z Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky a Matěje Matelu, etnografa Vlastivědného muzea Jesenicka a autora knihy Fenomén Praděd.
Ve výše přiožených audiích si můžete poslechnout, jak společné vysílání z vrcholu Pradědu probíhalo a co zajímavého přítomní hosté řekli.
Mohlo by vás zajímat
Nejnovější zprávy
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.