Biatlonisté touží uzavřít domácí SP umístěním v elitní desítce

15. leden 2012

Není to špatné, ale mohlo by to být lepší. S takovým mottem vyrazí čeští biatlonisté do stíhacího závodu v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Tři z nich budou mít po slušných výkonech ve sprintu solidní výchozí pozici.

Michal Šlesingr odstartuje ze sedmnáctého, Ondřej Moravec z třiadvacátého a Jaroslav Soukup z devětadvacátého místa, což je dobrý základ i podle trenéra Ondřeje Rybáře.

„Tím, že jsou tři kluci do třicítky, bude to zajímavé, rozdíly jsou tam minimální, i když neříkám, že to bude na první tři závodníky. Michal ztrácí minutu a jedenáct vteřin. Do desítky se dá výsledek určitě zajet. Jsem rád, že jsou tam tři, protože když se někomu něco nepovede, může tam někdo jiný doskočit.“

Nejblíž do kýžené desítky má Michal Šlesingr, jehož odstup - minutu a jedenáct sekund - od vedoucího Nora Svendsena si Ondřej Rybář pamatoval správně. Ve sprintu lídrovi českého týmu pomohly i špunty do uší, díky kterým tolik nevnímal domácí publikum při střelbě. Vzít si je plánuje i do stíhacího závodu.

„Je to závod na čtyři položky, na střelnici je větší rumec, takže je to trochu náročnější. Ale já mám zase ty kontaktní závody rád, těším se na ně.“

To Jaroslav Soukup je vlastně za větší šrumec na střelnici rád, protože narozdíl od sprintu není pravděpodobné, že by mu ve srovnání s dalšími adepty elitní desítky tolik uškodil silný nárazový vítr.

„My, co tam budeme ležet ve stejnou dobu, budeme mít tak nějak stejné podmínky, dá se s tím ještě něco udělat.“

V to věří také Ondřej Moravec, který má trochu smůlu, že před ním bude na startu devítisekundová mezera, a tak se dá čekat, že ho v úvodním kole dožene silná skupina s norskou legendou Björndalenem nebo i krajanem Jaroslavem Soukupem.

„V biatlonu to není zase až tak o velké spolupráci. Pokud tam pojede nějaký velký vlak, možná přijde nějaké potlačení z kopce, ale rozhodne střelnice. Na trati bychom asi první kolo jeli spolu a pak se uvidí,“ říká Ondřej Moravec.

Kromě něj, Michala Šlesingra a Jaroslava Soukupa do stíhacího závodu odstartuje z posledního šedesátého místa ještě Zdeněk Vítek.

Lídr SP Svendsen vyrazí na trať coby vítěz sprintu v půl třetí odpoledne. V tu chvíli už budeme znát výsledky ženské stíhačky, která začne ve 12 hodin a 45 minut i za účasti prozatím třinácté Veroniky Vítkové a třiačtyřicáté Gabriely Soukalové.

autoři: tej , jsu
Spustit audio