Autobusem a vlakem po Vysočině s jednou jízdenkou. Už od začátku března

28. únor 2020 06:00

Jedna jízdenka na autobus i vlak. To je novinka ve veřejné dopravě na Vysočině. Začne platit v neděli 1. března 2020.

Veřejná doprava Vysočiny (VDV) je systém spuštěný v prosinci loňského roku, který má za úkol zjednodušit cestování veřejnou dopravou, zavést určitý stupeň integraci při přesedání třeba z vlaku na autobus a také zavést tzv. jednotnou jízdenku.

To poslední právě nastává. Jízdenku s označením VDV vám prodají od neděle 1. března 2020. Cestující nebude platit za ujeté kilometry, ale vždy zaplatí za nejkratší vzdálenost mezi oběma místy.

Jihlava – Třebíč

„Dosud jezdil cestující z Jihlavy do Třebíče za 39 Kč (přímo), pokud jel přes Heroltice, zaplatil 46 Kč, pokud vystoupil až v Třebíči u Hotelu Atom, tak zaplatil dokonce až 51 Kč. Bylo to dáno kilometrickým tarifem. Nyní v zónovém relačním tarifu VDV zaplatí cestující z Jihlavy do Třebíče vždy 45 Kč bez ohledu na to, kterou trasou jede a kde v Třebíči vystoupí,“ uvedl Kraj Vysočina na svém webu.

Jízdenky VDV, Vysočina

Ceny jízdenek jdou v mnoha případech dolů. Na Pelhřimovsku, kde jezdí někteří levnější dopravci, mohou jít lehce nahoru, naopak na Havlíčkobrodsku s jiným dopravcem zase dolů.

Říct si o jízdenku

Jízdenku VDV cestujícímu prodá řidič v autobuse nebo pokladna ČD na nádražích. „Vždy je ale potřeba si o tu jízdenku říci. České dráhy mají nadále v platnosti svůj vlastní tarif, kde mohou být ceny odlišné.“

autoři: Dušan Vrbecký , mik
Spustit audio