14 tisíc přestupků na dálnici u Velkého Meziříčí. Radnice nestíhá posílat pokuty, posílí proto tým úředníků

Dálnice D1, Jihlava

U Velkého Meziříčí na dálnici D1 funguje úsekové měření. Kvůli opravám je tam rychlost snížena na 80 kilometrů za hodinu a radary posílají fotografie přímo na velkomeziříčskou radnici. Od začátku měření to bylo už 14 tisíc automobilů, úřad ale stihl vyřídit jen tisícovku z nich. Od ledna 2018 se má tým pracovníků posílit.

Dálnici D1 u Velkého Meziříčí opravují a práce se protáhnou až do února následujícího roku. Úsekové měření proto bude fungovat ještě v zimě.

Velkomeziříčská radnice do této chvíle eviduje 14 tisíc hříšníků, který musí rozeslat výzvu k zaplacení pokuty. „Vždy to posíláme provozovateli vozidla. Pokud nezaplatí, následuje správní řízení, kde zjišťujeme skutečného řidiče,“ upřesnil tajemník radnice Marek Švaříček.

Obálku už dostalo asi tisíc řidičů. Radnice na celé agendě zatím prodělává, pokračuje tajemník: „Milion korun na přesunutí zasedací místnosti, aby vznikly nové prostory, další milion jsme investovali do nákupu technologií. K tomu ještě musím počítat mzdy pracovníků.“

Marek Švaříček počítal s tím, že opravy D1 a tím i měření na podzim skončí a radnice tak bude mít dostatek prostoru výzvy k zaplacení pokut rozeslat. Práce ale pokračují až do února. „Nabíráme další lidi, abychom to byli schopni v rozumném termínu zpracovat.“

Pokuta za rychlost v úseku D1 s omezením začíná na tisícikoruně a stoupá podle toho, o kolik jel řidič rychleji.