Kdybych žil na předměstí Prahy nebo Brna, Waldvillu nikdy nenapíšu, říká spisovatel a liberecký kulturní hybatel Miroslav Stuchlý
Sudety má v krvi – narodil se v Šumperku a studoval v Liberci, kde od 90. let žije. Povoláním je stavební inženýr, v Krajské vědecké knihovně ale pořádá projekce filmů a sám píše básně i prózu, oboje ovlivněné místopisem Jizerských hor. Stuchlého předloňský román Waldvilla o tajemné vile nedaleko autorova bydliště obyvatele regionu nadchl. Jak knihu ovlivnil ceněný básník – Liberečan Pavel Novotný? I o tom mluvil Miroslav Stuchlý ve Vizitce s Davidem Hamrem.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
Miloš Urban: Poslední případ starého Lederera. Záhadná smrt manželky stárka z Loďkových mlýnů
-
Radka Denemarková: Cukrář a Venuše. Tragická romance karlovarského cukráře a krásné varietní divy
-
Jiří Padevět: Vzpomínky na sny. Povídka z antologie Krvavý Žižkov
-
Pupkáčovo zkrocení, Srostlé sestry, Probudit zase Golema a další dobrodružství Egona Ervína Kische
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.