Ze Želetavy jede na všesokolský slet rovná stovka cvičenců. Nacvičují do poslední chvíle

24. červen 2024

V neděli 30. června začíná v Praze program 17. všesokolského sletu. Připravovaly se na něj i stovky Sokolů na Vysočině. Z Želetavy na Třebíčsku pojede úžasných sto cvičenců. Děti na sestavách pracovaly celý školní rok v rámci sportovních kroužků.

„Vzhledem k tomu, že jsme na vesnici, a všude se na kroužky musí dojíždět, tak potom jsou rodiče rádi, že tady něco probíhá,“ říká trenérka Lada Andělová. To je také určitě vysvětlení toho, že z Želetavy, která má asi tisíc pět set obyvatel, jede do Prahy sto cvičenců. Mimo jiné dětí, které nacvičily skladbu Sokolohraní. „Děvčata mají červenou sukýnku, bíločervené tričko, chlapci modré kraťasy, modrobílé tričko,“ říká trenérka.

Chlapců se nepřihlásilo tolik, kolik bylo do sestavy třeba, a tak mají modré dresy i některá děvčata. „Nevadí,“ potvrzují společně. "Kluci dělají koutouly a svíčku, děvčata hvězdy. To rozdělení je ale jen v jedné části skladby," dodává trenérka. Děti také ukazují rekvizity, které k Sokolohraní patří. Jsou to žlutomodré bloky, které je možné rozložit, ale i pověsit za popruhy na záda. „Dá se rozložit na žíněnku, dá se dát na záda jako batůžek,“ vysvětluje Lada Andělová. 

Spustit audio