Za českými fotbalisty až do Mexika. Fanoušci z Jihlavy budou fandit přímo na Aztéckém stadionu

24. červen 2026

Rozhodující zápas českých fotbalistů na mistrovství světa si kamarádi z Jihlavy nenechají ujít. Místo sledování v televizi vyrazili přímo do Mexico city, kde budou národní tým podporovat z tribun slavného Aztéckého stadionu.

Čeští fotbalisté nastoupí proti domácímu Mexiku v rozhodujícím utkání základní skupiny mistrovství světa. Zatímco většina fanoušků bude zápas sledovat v časných ranních hodinách doma, parta kamarádů z Jihlavy se rozhodla pro odvážnější variantu – vyrazila fandit přímo do Mexika.

Kamarádi Adam a Michal se rozhodli sledovat mistrovství světa ve fotbale přímo v Mexiku

Nápad vznikl už po úspěšné baráži o postup na šampionát. „Byli jsme na baráži s Dánskem a kamarád tehdy prohlásil, že sežene lístky a pojedeme do Mexika. Myslel jsem si, že si děláme srandu, ale nakonec to skutečně vyšlo,“ směje se Adam.

Cesta přes oceán nebyla levná, přesto neváhali. „Bylo to spontánní. Jakmile přišla možnost, hned jsme po ní skočili,“ dodávají.

Fotbal přitom není jen jejich koníčkem z tribuny. Jeden z nich aktivně hraje za Rantířov u Jihlavy, který letos postoupil do první A třídy. „Jedeme podpořit kluky, kteří to hrají o trochu výš no,“ říká s úsměvem.

Kamarádi Adam a Michal se rozhodli sledovat mistrovství světa ve fotbale přímo v Mexiku

Zápas ale nebude sledovat jen česká komunita v Mexiku. Svůj pohled nabízí také rodák z Mexico city Kristoffer Dietze, který dnes žije na Vysočině. „Budu fandit Mexiku, ale i Česku. Česká republika má místo v mém srdci,“ říká.

Podle něj budou mít domácí výhodu, přesto očekává vyrovnaný souboj. „Mexiko už je kvalifikované, takže není pod takovým tlakem. Hraje ale doma a bude chtít vyhrát. Česko vítězství potřebuje. Myslím si, že to bude náročný zápas, ale tipuji výhru Mexika 3:2.“

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat