Z Větrného Jeníkova se covid-19 dostal do Opatova. Obec zrušila velkou veřejnou akci

Ve Větrném Jeníkově je více lidí nakažených koronavirem. Právě odtud se nákaza patrně dostala do nedalekého Opatova na Jihlavsku.

Hygienici v Opatově severozápadně od Jihlavy odhalili dva nakažené. Zatím v obci nestanovili žádná opatření, pouze doporučili zrušit nebo odsunout veřejné akce.

V obci měli otevírat hasičskou zbrojnici, akce byla podle starosta Jana Petra přesunuta. „Předpokládala se účet 500 – 700 lidí, přesunuli jsme to na termín 15. srpna.“

Koronavirus v Domácí zdravotní péči v Jihlavě

Nákaza nemocí covid-19 se objevila také v centru Domácí zdravotní péče v Jihlavě. Město proto zakázalo návštěvy v zařízeních sociálních služeb. Zákaz návštěv platí i v Nemocnici Jihlava.

Kvůli hospitalizovanému pacientovi s koronavirovou nákazou testy podstoupí i personál nemocnice.

Znovu třídit pacienty

Zvažuje se znovuzavedení triážních stanů u vstupu do nemocnice. Agentuře ČTK to řekla mluvčí nemocnice Monika Zachrlová.

O nakažené zdravotní sestře z Domácí zdravotní péče dnes informoval mluvčí jihlavské radnice Radovan Daněk. „Další dvě ze sester vykazují příznaky onemocnění a další bez příznaků byla preventivně ponechána v karanténě. Podle informací krajské hygienické stanice jde o vazby na Větrný Jeníkov,“ uvedl Daněk.

ICSS podle něho nyní vytváří seznam pacientů, které sestry navštěvovaly, všechny sestry budou testovány.

Ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku se nákaza covidem-19 potvrdila na konci minulého týdne, dosud tam testy potvrdily 15 nemocných.

Spustit audio
autoři: Tereza Pešoutová , mik

Související