Víkendové tipy z Vysočiny: Zlatá podkova, Slavnosti tří kápí a řada dalších akcí

18. srpen 2022

Letní prázdniny takříkajíc vidí už téměř na svůj konec a tak si ho pojďme užít. Třeba v Třebíči, kde jsou Slavností tří kápí. 

V Třebíči probíhají Slavnosti tří kápí a potrvají až do neděle. Na Podzámecké nivě díky tradiční historické slavnosti vyrostlo městečko se stánky, kde se konají šermířská vystoupení, historický tanec, vystoupení fríských koní, kejklíři a nechybí ani koncerty. Kompletní program na webu.

V pátek začíná v Humpolci Zlatá podkova. Jedná se o finále 57. ročníku tradičních závodů sedlových koní a spřežení s bohatým doprovodným programem včetně nedělní jízdy koní na Horní náměstí. Soutěže jsou od pátku do neděle v areálu Zlatá podkova na severovýchodním okraji města. 

V pátek odpoledne zve velkomeziříčský Wellmez na Funny Fest. Na náměstí vypukne 8. ročník multižánrového festivalu, který má také zmírnit předsudky vůči nízkoprahovým zařízením. Festival se uskuteční v čase 15:00 - 22:00 a vstup je zdarma.

Funnyfest, festival Velké Meziříčí

V rámci Mezinárodních houslových kurzů na zámku ve Žďáře nad Sázavou se v pátek v 19:00 hodin koná benefiční koncert Pro Zámek. V oválném sále prelatury vystoupí houslisté Bohuslav Matoušek, Jakub Junek a Ivana Kovalčíková. Návštěvou koncertu přispějete na renovaci areálu Zámku Žďár nad Sázavou.

Festival venkova, Krásné

V Krásném na Žďársku pořádají Festival venkova. Zahájí je dnešní koncert Martina Maxy a Pavla Callty a v sobotu se pokračuje přednáškami a diskuzemi o venkovské architektuře. 

Sobota

V sobotu odpoledne si mohou zájemci o historii prohlédnout jihlavskou Bránu Matky Boží i s výkladem. Komentovaná prohlídka začíná ve 13:30 hodin. 

HC Žihadla Moravské Budějovice pořádají tuto sobotu na letišti v Moravských Budějovicích Žihadlí hrátky! Odpoledne a večer plný soutěží a zábavy pro děti i dospělé! Začíná se ve 14:00 hodin. 

Horácký džbánek se ve Žďáře nad Sázavou koná už po 39. Na zámecké forotě, tedy v zámeckém ovocném sadu, tentokrát vystoupí František Černý a Karel Holas z Čechomoru, Bára Hrzánová a Mário Bihári, Michal Prokop Trio, Ivan Mládek a Banjo Band (budou uvedení do Síně slávy Horáckého džbánku), Voxel a Nerez a Lucia.

Horácký džbánek 2022, plakát

V Dobrohostově u Havlíčkova Brodu se tento víkend koná už tradiční festival Stock Dobrohostov. V sobotu se startuje v 17:00 hodin a jste zváni do magického prostředí letního parketu, kde se v hlavním sobotním programu představí šest kapel, včetně legendy československého bigbítu, kapely Kern.

Neděle

Nedělní odpoledne máte šanci strávit na polenském hradě na Hradní slavnosti s Jiřím z Poděbrad. Program je plný šermířů, tanečnic, kejklířů. Od 13:00 do 17:00 hodin je volný vstup do hradního sklepení, oživlých expozic řemesel a barokní lékárny. Prohlídka historické trasy hradu s průvodci v kostýmech za zvýhodněné vstupné. A po setmění předvěde skupina Novus Origo ohňovou show.

autoři: Dáša Kubíková , mik
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, projektový manažer ČRo

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.