Víkend na Vysočině – koncert, sport, výstava kabelek a k tomu dobré jídlo

25. červen 2021

Poslední červnový víkend roku 2021 na Vysočině nabízí vyžití všem generacím. Zahraje filharmonie, najíte se na burgerfestivalu.

Od pátku do neděle se v jihlavském Cityparku koná Burger Street Festival. Pořadatelé kromě vynikajícího jídla nabízí soutěže o ceny a program pro malé i velké.

BÁBA CUP! Přesně tak se jmenuje spanilá jízda jednostopých strojů s maximálním objemem válce do 50 ccm. Sledovat ji můžete v Přísece na zámku v neděli 27. června po obědě. Sraz je ve 12:30 hodin.

Za půvabem dámských kabelek se vydejte do Chotěboře. V sobotu 26. června se na tamním volejbalovém hřišti představí sběratelka Dana Komárková z Želetavy. Začátek akce je v 8:00 hodin ráno.

Filharmonie G. Mahlera zahraje svůj první orchestrální galakoncert. Na programu jsou slavné operní árie, filmové melodie apod. Zveme vás v neděli 27. června 2021 do DKO Jihlava. Koncert začíná v 19:00 hodin.

autor: mik
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?