Velké Meziříčí hledá nové strážníky. Nabízí příspěvek padesát tisíc korun

Velké Meziříčí hledá nové strážníky. Radnice jim od konce října slibuje náborový příspěvek 50.000 korun, protože se s nedostatkem strážníků potýká delší čas.

Jeden zájemce už prošel pohovorem, další se ozval, řekl starosta Josef Komínek (ČSSD). V ulicích města teď mohou sloužit čtyři strážníci, město by jich chtělo mít devět.

Odcházejí ke státní policii

Podle starosty strážníci odcházejí například k policii České republiky, kde mají šanci na výsluhu. Výběr podle něj ztěžuje i nízká nezaměstnanost nebo to, že strážníci musejí mít maturitu.

Náborový příspěvek

Náborový příspěvek dostanou zájemci od města bez ohledu na to, jestli mají platné osvědčení strážníka městské policie. Strážník, který příspěvek přijme, by ale měl ve funkci zůstat alespoň čtyři roky.

Kdyby odešel dřív, poměrnou část náborového příspěvku by musel vrátit. Město nabízí i další benefity, má také novou služebnu městské policie.

Nezaměstnanost

Ve Velkém Meziříčí s 11.500 obyvateli byla na konci října nezaměstnanost 2,4 procenta. Úřad práce v tomto městě evidoval 191 uchazečů o zaměstnání, téměř stejně, jako volných pracovních míst. Zaměstnavatelé tam hledali 188 nových pracovníků.