Ve Žďáře nad Sázavou chybí sociální byty
V současné době město vlastní několik takzvaných holobytů pro neplatiče nájemného nebo jinak problémové nájemníky. Pro občany, kteří spadají do méně vydělávající skupiny obyvatelstva, však byty nejsou.
Místostarostka Dagmar Zvěřinová tvrdí, že město musí tento problém začít řešit a dodává:"Ti lidé tady jsou a my je nemáte kam dát, nemohou být pod mostem, mají děti a my je nemůžeme dát do nevhodných lokalit. V současné době přemýšlíme o výstavbě objektu se státní dotací pro tyhle účely, pro slušné lidi, kteří nevydělají tolik peněz, aby utáhli velké byty."
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
OVĚŘOVNA: Přední disidenti jako spolupracovníci StB? ‚Seznam není pravý, byli naopak sledovaní,‘ říká historik
-
Zaorávání toxických látek z odpadů do zemědělské půdy, popisuje v interní zprávě novou hrozbu vnitro
-
Ukrajina jako přidružený člen Unie? Jde o symboliku a politický signál, ale je to nedomyšlené, říká politolog
-
Tým Havlovy knihovny navrhuje stažení výpovědí a nabízí Havlové spolupráci. Chtějí konec Sedláčka