Ve Žďáře má stát další supermarket. Na současném cvičiště autoškoly

Pouť, Žďár nad Sázavou

Žďárská radnice stojí před rozhodnutím, zda povolí nebo znemožní stavbu dalšího obchodního domu. Billa má stát na místě současného cvičiště autoškoly.

Pozemek se nachází v blízkosti fotbalového a hokejového stadionu, haly basketbalistů a tenisových kurtů. Pro povolení stavby obchodu s obytnou částí bude ale nutné změnit v místě územní plán, což zastupitelé zatím neodsouhlasili.

Rychlobruslařský ovál

V blízkosti se nachází také rychlobruslařský ovál, u kterého se dlouhodobě počítá s rozšířením. Podle zástupce developera, který chce obchod stavět, Františka Chrásta, je na ovál vyčleněná rezerva a nová stavba by ho nijak ohrozit neměla.

O co by ale žďárští přišli, to je cvičiště autoškoly. Podle starosty Martina Mrkose by firma byla nucená zaplatit autoškole jiný pozemek a tam vybudovat nové prostory.

Rok 2022

V roce 2022 by developer měl rád hotovo. Vše je ale podmíněné změnou územního plánu, tedy souhlasem zastupitelstva a také vůlí města dotčené pozemky prodat.

Kupříkladu opoziční zastupitel Vladimír Novotný (ČSSD) se obává nárůstu dopravy. Další dosud nezodpovězenou otázkou jsou nová parkovací místa.